Aris Emirion

aris-emirion

narozený: 14.4.2010

barva: černá s pálením

výška: 23,5 cm

váha: 2,20 kg

matka: Ema Alimak (http://emirion.cz/ema-alimak/)

otec: Faun z Vyšehradského podhradí (www.lecstein.sk/chovni-jedinci/rodokmen-i/)

Chovný od: červen 2011

DNA profil: Ano (zašlu na vyžádání)

Výstavní ocenění:

1.  Hanácká národní výstava psů, Olomouc – 7.1.2011 – velmi nadějný 1

2. NV, Ostrava – 9.4.2011 – výborný 1

3. Slezská výstava psů, Hlučín – 7.5.2011 – výborný 1, vítěž třídy

Otec vrhů:

1. Vrh “CH” – 14.1.2013 v CHS Alimak – Chakira, Chicago
2. Vrh v CHS Properpuppy
3. Vrh v CHS Properpuppy
4. Vrh “I” – 9.1.2014  v CHS Alimak – Icarus, Idylka, Ilinka a India
5. Vrh “V” – 7.11.2014 v CHS Secure Power – Vášeň, Vánek
6. Vrh “W” – 7.1.2015 v CHS Secure Power – Windy, Willy, Wasabi,
7. Vrh “C” – 25.1.2015 v CHS Barberi Moravia – Capart
8. Vrh “C” – 24.7.2015 v CHS ze Zlatušky – Camilka, Caris, Cecilka, Cyril
9. Vrh “C” – 27.7.2015 v CHS Faheroz – Cruella,Cyril a Coudy

O Ariskovi

Aris Emirion se narodil 14.4.2010 v naší CHS. Přišel na svět jako první a o hodinu později jeho bráška Akim Emirion. Arisek byl z obou pejsků ten menší. Oba štěníky jsme si hned zamilovali a bylo mi těžko, když jsem se musela loučit s Akimkem. Ariska jsme si poté rozhodli nechat, protože nám už tak přilnul k srdci a věděli jsme, že se u nás bude mít na 100 % dobře. Přítel přemlouval, ať si jej necháme….že teď nebude sám na dvě ženské .

Aris tedy vyrůstal se svou maminou Emou. Jako malinký to byl pořádný čertík, ani minutu neposeděl a pořád musel objevovat nové věci, čmuchat apod. Oblíbil si koberec v obýváků, který pěkně okousal . Naštěstí v místě, kde to až tak nejde vidět. Jinak byl moc hodné štěňátko, naučil se rychle potřebným věcem, s venčením nebyl problém.

Ema byla ráda a určitě pořád je, že má parťáka pro lumpárny a ještě teď Ariska pěkně prožene. Oba mají rádi různé psí pochoutky a pamlsky (sušené uši, střívka, sušené maso, pařátky apod.). Když se ráno vzbudí, oba sedí před skříní, kde mají tyto laskominy schované a čekají, kdy dostanou něco dobrého. Jakmile se jim dá příslušná dobrota, Aris v momentě ukořistí i přídělek pro Emu a peláší na postel, do pelíšku nebo někam do bezpečna.  Pak si rozmyslí, který kousek nechá Emě , až oba okusí. Protože, co kdyby dostala Ema něco lepšího, že?

Emka je maniak na nošení tenisového balónků, což naštěstí Aris nezdědil. Protože Ema je neodbytná a vydržela by si s balónkem hrát celý den, samozřejmě za asistence někoho, kdo jí ho bude pořád házet. Sem tam jí ho však Arisek sebere a balónek taky nosí nebo jej kouše a to Ema jen valí smutně oči a opět čeká, až to přestane Ariska bavit. Takže si Arisek jednoznačně umí vydobýt to, co chce zrovna on. Sice někdy taky musí sklopit uši a ustoupit, neboť mamina se umí taky rozčílit, ale vše je v rámci mezí.

Oblíbenou činností Ariska je koukání z okna. To on vždy hopká, ať ho někdo postaví za okno a sleduje, co se venku děje. Když zbystří nějakého psa…jej…to je povyku…to si pěkně poštěká. To víte, zda sklem hrdina .

Jinak je Aris moc hodný, ale rozmazlený. Stejně jako Emka. Ale když oni jsou pro celou rodinu zlatíčka, takže je rozmazlujeme všichni.

Vždycky jsem si myslela, že větší mazlové jsou fenky, ale Arisek se velmi rád mazlí a pusinkuje. Taky se umí pořádně přitulit.

Jakmile je na procházce na vodítku…celou cestu se zvukově projevuje a nevím, jestli je to od radosti nebo naopak. Tak jsem zvědavá, zda ho to někdy přejde. Spíš si myslím, že je to od radosti, protože je venku rád a nezdá se mi, že by se mu to nelíbilo. To je asi jeho jediná negativní vlastnost. Možná to bude tím, že je na vodítku, protože když je na volno, tak je všechno ok. Zřejmě chce být pořád volný.

Každopádně je Arisek skvělý pejsek, který nám dělá radost. Je to takové naše zlatíčko.

Fotografie Ariska:

Aris říjen 2015a1a2

a3

a4

a5

a6

a7

a8

a9

a10

a11

a12

Leave a Reply