Ema Alimak

Ema

narozená: 23. dubna 2008

barva: černá s pálením

výška: 22 cm

váha: 2,10 kg

matka: Brusinka Alimak (www.alimak.wz.cz)

otec: Dan Kolouškova studánka

Matka vrhů:

“A” – 14.4.2010 – Aris, Akim

O Emince

Eminka se narodila 23. dubna 2008. Její maminkou je Brusinka Alimak a tatínkem Dan Kolouškova studánka. Jelikož je Ema jedináček, paní majitelka si ji chtěla nechat. Byla jsem z toho moc smutná, protože jsem čekala na štěňátko skoro rok a když jsem Eminku viděla na fotkách, byla tak miloučká a krásná a moc jsem si ji přála mít doma. Už jsem se smiřovala s tím, že Eminka nebude moje, ale vnitřně jsem cítila, jakoby moje byla. Když bylo Emče 8.týdnu, kontaktovala jsem paní majitelku e-mailem, neboť jsem chtěla vědět, jak se mají a její odpověď mě velice potěšila: “Přijeďte se na Eminku podívat a uvidíme”. Samozřejmě to dopadlo tak, že jsme s Eminkou odjeli a byl to můj nejšťastnější den v životě. Konečně se mi splnil sen a já mohla k sobě přitisknout moji Emičku a vlastnit tak úžasné plemeno, jakým je pražský krysařík.

Emču jsem si tedy přivezla 15.6. 2008. Byla to malinká kulička a vešla se jen do dlaně. Hned ke mně přilnula. Musím říct, že od té doby je u nás pěkně veselo. Myslím, že si na nový domov ihned zvykla a ani trošku nezasteskla. Byly jsme spolu 24 hodin denně, neboť jsem měla zrovna prázdniny a mohla se jí neustále věnovat. Byla jsem taková její lidská maminka a vlastně pořád jsem .

Exteriérově je velice podobná svému tatínkovi, po kom zdědila povahové rysy, to nevím. Jak to tak bývá, tak od každého asi trošku. Od majitelky její maminky vím, že společnou vlastností ( i její babičky) je to, že potřebují všechny klid, když spí a nechtějí být nikým rušeny. Pro mě to však neplatí, na mě si nic nedovolí. Ale když přijde třeba bratr, tak na něj vrčí a vždycky rychle chňapne nějakou hračku, kterou má v blízkosti. Asi má strach, aby jí tu hračku nikdo nevzal nebo nesnědl . I když jsou jinak s bráchou kamarádi a vždycky spolu blbnou, tak jakmile chce Emka spát, tak s ním už kamarádka není.

Eminka je velice chytrá a rozumná, kolikrát si říkám, že to není ani možné, jak všemu rozumí. Je strašně hodná…prostě sluníčko. Emka je taky pořádný hlídač, nikdo jí neunikne. Hned jak se někde něco šustne, tak spustí. Vyžaduje ale dost pozornosti, neboť si chce stále hrát, což je ale také způsobeno tím, že jsem s ní byla skoro 4 měsíce doma, než jsem začala opět chodit do školy a když nejsem doma, je sama jen minimálně, neboť s ní vždycky někdo je ( mamka, taťka nebo bratr). Na mě je dost fiksovaná, ale já jsem ráda, protože si myslím, že pes má být věrný svému pánovi. Eminka je k cizím lidem nedůvěřivá, k nikomu cizímu nepřijde a někdy se nedá ani pohladit. Hůř se to pak vysvětluje těm lidem, co si jí chtějí třeba pohladit a ona někdy na někoho třeba i zavrčí, neboť všude kam jdeme je obdivována a každý by si jí chtěl hned nosit.

Její nejoblíbenější hračkou je tenisový balónek. S tím si dokáže vyhrát celý den. Potřebuje však asistenci, neboť ten balónek vždycky zakoulí pod gauč nebo křeslo ( z čehož má obrovskou radost ), ale pak ho sama nevytáhne, tak štěká nebo kouká na něj do té doby, než jí ho někdo vytáhne. Takže se střídáme a každý ji asistujeme chvilku . Je až maniak, pro balónek by udělala snad všechno. Když jí ho schováme, tak ho vyčmuchá, ať je schovaný kdekoliv. Je skvělá aporterka, ale aportuje jen tenisák.

Na procházkách je velice aktivní, vždy jde o krok ne-li o pět kroků napřed a čmuchá. Pořád si však hlídá vzdálenost ode mě a pozoruje, zda není moc daleko. Pokud ano, přiběhne. Na zavolání reaguje inhed. Někdy si však umane, že se jí nechce chodit po svých, takže ji musím vzít a ona kouká z mého náručí pěkně z teploučka. To však bývá většinou v zimě. Jakmile je krásně a já se jí zeptám, zda půjdeme na procházku, okamžitě hbitě skočí do psí tašky, ve které ji nosím, pokud někam jdeme. To je znamení, že chce jít .

Ema rovněž ráda kousá všelijaké psí laskominy. Hodně ráda má uzené nebo sušené vepřové uši, střívka a kuřecí pařátky, sušené krky, buvolí kostičky, vápníkové tyčinky apod. Často chodím do zverimexu, protože Emča je zdatná “kouserka”, tak ať má vždy co kousat.

Velice mě mrzí, že si Eminka ve třech měsících zlomila přední nožičku. Člověk jí hlídá jako oko v hlavě a stejně se stala taková nešťastná událost. Bohužel se nepodařilo vše spravit do původního stavu a nožku má zkrácenou, neboť kloub v lokti ohne jen na 50%. Už jsem vše okolo dosti obrečela a teď jsem šťastná za to, že je vlastně zdravá a že mohlo vše dopadnout hůř. Emka je i tak ďáblík a lítá jako trdlo, takže ona nepociťuje, že není vše v pořádku. Doufám, že na chovnost to vliv mít nebude a že se nám společnými silami podaří její uchovnění.

Dne 7.6.2009 se stala Eminka chovnou fenkou. Moc se líbila, tak jsem ráda, že vše dobře dopadlo.

14.2.2010 jsme s Emkou zavítali na Slovensko, kde jsme si vyhlédli krycího pejska Fauna z Vyšehradského podhradí. 14.4.2012 porodila své první potomky Arise a Akima. Akim Emirion odcestoval do Německa a Aris Emirion zůstal v naší CHS.

Leave a Reply